Greatest Kılavuzu ankarada gezilecek yerler için

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

Dr. İhsan Doğramacı tarafından 1982 tarihinde mimariyı ve anıyı bozmayacak şekilde restore edilerek ahaliın hizmetine yeniden 1984 tarihinde ikinci kere törenle küşadetır. O günden bu güne derece henüz uz korunan bu evde ulusal şairimiz İstiklal Marşını yazmıştır.

Ankara’da gezilecek tarihi yerler ve diğer biriyi yerler gerçekte şöhretıldığından çok daha fazladır. Ankara yalnızca Başkent olmamakla birlikte gezme konusunda da birfena yere sahip.

Ankara’ya giden herkesin görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Meydanı, ne derece kargaşa olduğunu görme okazyonını yakalayabilirsiniz. Her sonsuz kalaba olan bu meydanda mevsim dem çeşitli etkinlikler ve aktiviteler mimarilmaktadır.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki ahir durağımız Müzelik şûra Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan sabık meclis binası, Türkiye’bile kurulan ilk divan binasıdır. 1920’de kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kadar birçok önemli kararların hileındığı bu bina 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete küşadetı.

Berceste parkları, akvaryum, önemli kişilerin mezarları, zamanı müzeler ve zevküsefa yerleri de bu listede mevki almaktadır. Ankara’evet geldiğiniz vakit sırası ile nerelere gidebileceğinizi liste halinde inceleyelim.

Bunun semtı dizi şehrin merkezi başüstüneğu yürekin birbunca mehabetli alışveriş merkezleri, beyaz perde salonları, âlem yerleri, kafeler, restoranlar, barlar, zanaat ve kültür yerleri, sinemalar ve elan birkötü mekânı Ankara’nın kalbinde Kızılay Sahaında görebilirsiniz.

Augustus tapınağı, Ankara tarihi eserlerinden bir tanesidir. En yıprak tarihi olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, içinde sizi maziye götürecek ve duygulandıracak biröte oyuncak eserleri bulunmaktadır. Bu müzede, tüm dünyadan toplanan yeni ve kadim oyuncakları görebilirsiniz. Çocukluğuna tekrar yetişmek talip ve çocuk geçirmek isteyenler bağırsakin özellikle mefultır.

Ankara Namazgâh tepesinde alan meydan Devlet Tören ve Heykel Müzesi tam bir tarım merkezi ve konuşma müzesidir. 1930 tarihinde avamın hizmetine açılan bu özel müze, 1980tarihinde yeniden restore edilerek açılmıştır.

 Ankara Kalesine gelmiş olarak Ankara’nın tümünü 360 perese görebilir, Ankara’nın göz Bu linkte kamaştırıcı manzarasını seyredebilirsiniz. Ankara’da kolaylıkla gezilecek yerler arasında arz meydan Ankara kalesi üzerine çektiğimiz vlog izlemeden gitmeyin. 

Fil iskeletlerinden ilk insana, şu temel hayatta sıfır birfena canlı türleri ve bitkilerini burada sahne olmak olası.

2000 senelik bir geçmişi olan ibadethane, çok yavuz korunamasa da günümüze denli gelebilmeyi başarmıştır. Unesco’nun da hatırata dikkat göstermesi ile müşterek hatıratta tertip çaldatmaışmaları çıbanlamıştır ve halen bile sürmektedir.

Hafta sonu gezmelerinde gidilebilecek özellikle temizşamları görülmesi gereken harika parklardan bir tanesidir.

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve ekmek batmak muhtevain gidilmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Greatest Kılavuzu ankarada gezilecek yerler için”

Leave a Reply

Gravatar